भनिन्छ ‘महिलाका ’boutमा हजार मुख भएका शेषनागले पनि बयान गर्न सक्दैन ।’ त्यसो त महिलाको स्वभाव, ब्यबहार र कलाका ’boutमा बिभिन्न अध्ययन र सर्वेक्षण पनि नभएका होइनन तर ति सबै अध्ययन र सर्वेक्षणहरुको नतिजा फरक फरक छन् । अनौठो त के भने अधिकांश सर्वेक्षण र अध्ययनहरुमा अचम्म लाग्दा नतिजाहरु सार्वजनिक हुने गर्दछ ।

girl

महिलाका ’boutमा बिभिन्न धर्मगुरुहरुले पनि बिभिन्न अभिव्यक्तिहरु दिएका छन् जुन रोचक र अनौठा छन् । कतिपय अपत्यारिला लागे पनि सोच्न बाध्य पार्ने खालका छन् । आखिर जे जस्तो भए पनि महिलाबिना सृस्ती सम्भब छैन । महिला आफैमा एउटा यस्तो गुण हो जसले जस्तोसुकै व्यक्तिलाई पनि लर्याकलुरुक पार्छ ।

भनिन्छ महिलाको भविष्य उसको मुहारमा केन्द्रित हुन्छ । तर पुरुषको भविष्य मिहिनेत र कर्ममा निर्भर रहन्छ । सबैमा यो नियम लागु नहोला तर अधिकांश महिला/पुरुषमा यो नियम लागु हुने बिभिन्न अध्ययनले पनि देखाएको छ । तपाई हाम्रो छिमेकमा पनि ख्याल गर्न सकिन्छ । महिलाको रुप राम्री भएपछि जस्तोसुकै पुरुषले पनि मन पराउछन । अझ ब्यबहार पनि राम्रो भए त सुनमाथि सुगन्ध भैहाल्यो । तर पुरुषको रुप मात्रै राम्रो भएर हुदैन धन पनि चाहिन्छ । रुप नराम्रो भए पनि धन राम्रो भयो भने चाहे जस्तो राम्री युवती सहजै पाउन सकिन्छ । यसको ठिक बिपरित महिलाहरुको धन भन्दा पनि रुप राम्रो हुदा सोचे जस्तो पुरुष पाउने सम्भावना बढी हुन्छ ।

हामीले यहाँ महिलाहरुका ’boutमा यस्ता ९ वटा तथ्य प्रस्तुत गरेका छौ जुन तपाइले अहिलेसम्म सायद सुन्नु भएको छैन होला ।

 

१ कुनै पनि महिलाले आफूलाई थाहा भएको कुरा ४७ घण्टा १५ मिनेट भन्दा बढी कसैलाई पनि नभनी बस्न सक्दैनन् ।

२. महिलाहरुले दिनमा ३ पटक झुट बोल्छन् जवकी पुरुषले दिनमा कम्तिमा ६ पटक झुट बोल्छन ।

३. महिला वर्षमा कम्तिमा ३० देखि ६४ पटक सम्म रुन्छन् तर पुरुष भने केवल ६ देखि १७ पटक मात्र ।

४. महिलाको मुटु पुरुषको भन्दा छिटो धड्किन्छ ।

५. कुनै पनि महिला यौन सम्पर्कको ८ वा १० दिनपछि गर्भवती बन्न सक्ने सम्भावना पनि हुन्छ ।

६.गर्भवती अवस्थामा घुर्ने महिलाले साना बच्चा जन्माउने सम्भावना हुन्छ ।

७. प्रत्येक महिलाले जीवनकालमा कम्तिमा ४ वर्ष महिनाबारी भएर विताउँछन् ।

८. प्रत्येक महिलाले जीवनभरीमा कम्तिमा १ वर्ष बराबरको अवधि के लगाउने भन्ने सोंचेर विताउँछन् ।

९. प्रत्येक महिलाले दिनमा २० हजार शब्द बोल्छन् जुन पुरुषको तुलनामा १३ हजारले बढी हो ।

यो पढ्न छुट्यो कि ?

४ नेपाली युवती जो धनकै लागि ‘खुंखार’ बने

अहिले सम्मकै झुर १५ सेल्फी

ब्युटी युवतीले बाटोमै कन्डम मागेपछि…(हेर्नुहोस भिडियो)

विश्वका १० सर्वाधिक सुन्दरीहरु