फोटोलाई बनाउनुस् अक्षर

स्क्यान गरेका डकुमेन्ट तथा प्रिन्ट गरेर नै दिएका पेजहरुलाई डिजिटल रुपमा रुपान्तरण गर्नका लागि टाइप गर्न लाग्नुभएको छ भने पख्नुहोस् तपाइँले टाइप नगरी फोटोको रुपमा पाएका त्यसखालका डकुमेन्टलाई अक्षमा नै बदल्न सक्नुहुन्छ। स्क्यान गरेका तथा डिजिटल फोटोको रुपमा रहेका अक्षरहरुलाई पुन अक्षरमा बदल्नका लागि अक्षर चिन्ने (क्यारेक्टर रिकग्निसन) सफ्टवेयरहरु उपलब्ध भइसकेका छन्। change photo to text Convert scanned documents to text  OCR Online Free Convert scanned documents to text Free convert photo to text
ती मध्ये केही सफ्टवेयर भने निशुल्क अनलाइन टूलका रुपमा पाउन सकिन्छ। ती मध्यै एउटा हो ओसीआरअनलाइन। जसको पूरा अर्थ हो अप्टिकल क्यारेक्टर रिकग्निसन अनलाइन। जुन निशुल्क रुपमा स्क्यान गरेका तथा फोटो खिचेर राखेका अक्षरहरुलाई फेरी अक्षरको रुपमा बदल्नका लागि उपलब्ध छ। यो अनलाइन टूलले धेरै मात्रामा सही शब्दहरु उतार्ने दाबी गरिएको छ। यसले अंग्रेजी मात्र नभएर विश्वका विभिन्न एकसय ५३ जति भाषाका अक्षरहरुलाई चिनेर फोटोबाट टेक्स्ट फाइलका रुपमा रुपान्तरण गर्दछ।

यसको फोटोबाट अक्षर बनाउने सेवा निशुल्क छ। यसले फन्टहरुको पनि पहिचान गर्न सक्दछ। त्यसका लागि तपाइँले यसको वेबसाइटमा दर्ता भने हुनुपर्छ। त्यसपछि तपाइँले वेबसाइटमा बनेको आफ्नो एकाउन्टको प्रयोग गरेर एकपटकमा पाँच पेज फोटो फाइललाई अक्षरका रुपमा रुपान्तरण गर्न सक्नुहुन्छ। यो सेवा प्रयोगका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोला।

Loading...

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ

Loading...