गुगलबाट जानौं कहाँ जान कति लाग्छ

गुगल, तपाइँको मनमा उब्जेका प्रश्नको जवाफ दिने वेबसाइट भने हुन्छ यसलाई। हुन पनि इन्टरनेट सर्च इन्जिन गुगल मनचिन्ते झोली जस्तो छ। जसले जे खोजे पनि मिल्ने। नेपालमा इन्टरनेट चलाउनेहरु अधिकांशको होम पेजका रुपमा नै गुगल सेट भएको हुन्छ। गुगल र फेसबुकको प्रयोग इन्टरनेट कनेक्सन जाँच्नका लागि समेत प्रयोग हुन्छ।

गुगल एउटा र्सच इन्जिन मात्र होइन तपाइँ हामीले यसका विभिन्न सेवाहरु प्रयोग गरिरहेका छौं। इमेज, सामाजिक सञ्जाल, निशुल्क सफ्टवेयरहरु, एनालिटिक्स, विज्ञापन सेवा यस्ता अनेकन सेवा छन्। यी सबै भन्दा बढि चर्चामा रहेको र लोकप्रिय सेवा चाहिँ खोज्ने (र्सच) नै हो। मनमा निस्केका हरेक प्रश्न जवाफका लागि कसैलाई सोधिन्छ भने पहिलो गुगल नै पर्छ। गणितका हिसाब देखी विभिन्न ठाउँका ’boutमा गुगलबाटै जानिन्छ। गुगलको र्सच इन्जिनले पनि तपाइँ हामीलाई चाहिएका सूचना शब्दमा आधारित भएर सकेसम्म मिल्ने नै देखाउँछ। यसमा प्रश्न राख्ने तरिका अनुसार जवाफ पाइन्छ। अहिले सम्म पढाइका अनि विभिन्न स्थानहरुका ’boutमा गुगलमा प्रश्न राखेर त्यसका ’boutमा जान्नु भएको होला कतिपय सफ्टवेयर, वेबसाइट पनि गुगलमा खोज्नु भएको होला।
google search engling google search page google home page search distance between Kathmandu to pokhara
यति मात्र नभएर गुगलले र्सचबारमा टाइप गरेपछि पैसाको विनिमय दर पनि देखाउँछ। त्यसो त तपाइँ यात्रामा निस्कन लाग्नुभएको छ भने तपाइँलाई कुन ठाउँबाट कहाँ जाँदा कति समय लाग्छ भन्ने पनि गुगलले नै बताइदिन्छ। गुगलमा आफू भएको ठाउँ र जान लागेको ठाउँको नाम टाइप गर्ने हो भने गुगलले ती स्थानबीचको दूरी र यात्रा समय बताइदिन्छ। तपाइँले त्यसका लागि तस्विरमा देखाए जसरी स्थानहरुको नाम टाइम गरेर इन्टर गर्नुपर्छ बस।

Loading...

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ

Loading...