यसरी हटाउनुस् एनसेलको पीआरबीटी

पीआरबीटी अर्थात् पर्सनल रिङब्याक टोन। एनसेलको मोबाइल लिनुभएकाहरुका लागि यो परिचित सेवा नै हो। यो सेवा मार्फत तपाइँले आफूलाई फोन गर्ने व्यक्तिहरुलाई आफ्नो रुचि अनुसारका गीतहरु सुनाउन सक्नुहुन्छ। कसैलाई पनि फोन गर्दा लामो समय सम्म फोन गएको जनाउ दिने आवाज (टोन) सुन्नु निक्कै मुस्किल र पट्यारलाग्दो हुन्छ। त्यसैले भ्यालू एडेड सेवाका रुपमा दूरसञ्चार तथा मोबाइल सेवा प्रदायक कम्पनीहरुले यसखालका सेवा उपलब्ध गराएका हुन्छन्। जसलाई तपाइँ आफ्नो इच्छा अनुसार प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।

एनसेलले आफ्नो मोबाइल सेवा लिनेहरुका लागि फोन गर्नेहरुलाई गीत तथा सन्देश सुनाउने सेवा पीआरबीटीका रुपमा दिइरहेको छ। भने, नेपाल टेलिकमले सीआरबीटीको रुपमा यस्तै सेवा दिइरहेको छ। दुर्इटामा मूल्य र सेवाको भने ठूलै फरक छ। एनसेलले कर बाहेक १० रुपैंयामा एक महिना सम्म फोन गर्नेलाई गीत सुनाउने सुविधा दिन्छ भने सोही खालको सुविधा कर सहित टेलिकमले १५ दिनका लागि मात्र १२ रुपैंया ४३ पैसा लिन्छ। करको हिसाब गर्ने हो भने टेलिकम र एनसेलको सेवा शूल्क बराबर जस्तै भएपनि गीत बज्ने समयको हिसाब गर्ने हो भने एनसेलको पीआरबीटी भन्दा टेलिकमको सीआरबीटी दोब्बर महँगो छ।Ncell-Logo

अर्को महत्वपूर्ण कुरा के हो भने एनसेलमा एक पटक पीआरबीटी लिइसकेपछि त्यो नहटाउँदा सम्म आफै नविकरण (रिन्यू) भइरहन्छ र महिनै पिच्छे पैसा काटिइरहन्छ। तर नेपाल टेलिकमको भने समय सकिएपछि सेवा आफै बन्द हुन्छ अर्को पटक लिन चाहेको खण्डमा मात्र पैसा लाग्छ। एनसेलको पीआरबीटी आफै नविकरण हुने र पैसा काटिने भएकाले मोबाइल लिने र पीआरबीटी राख्नेहरु आफै सचेत हुनुपर्छ। नत्र तपाइँले नचाहेको महिनामा पनि पीआरबीटी बज्छ र पैसा काटिन्छ पनि।

तपाइँले एनसेलको मोबाइल लिनुभएको छ र त्यसमा पीआरबीटी राख्नुभएको छ भने उक्त सेवा कसरी लिने सँगै कसरी हटाउने भन्ने पनि बुझ्नु जरुरी छ।

तपाइँले एनसेलको पीआरबीटी निम्न तरिकाले लिन तथा हटाउन सक्नुहुन्छ।

पीआरबीटीमा रहेको गीतलाई हटाउन

  • ९२०८ नै डायल गरेर आउने निर्देशनको पालना

वा,

  • DELETE<स्पेश>आफूले हटाउन चाहेको गीतको पीआरबीटी नम्बर टाइप गरेर ९२०९ मा एसएमएस गर्नुपर्छ।

पीआरबीटी नै हटाउनका लागी

R टाइप गरी ९२०९ मा एसएमएस पठाए हुन्छ।

एनसेलको पीआरबीटी राख्ने तथा हटाउने जानकारी यहाँ पाउन सकिन्छ।

Loading...

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ

Loading...