अहिले सम्मकै झुर १५ सेल्फी

पछिल्लो समय सेल्फीको क्रेज यति धेरै बढ्दो छ कि सेल्फी नखिचने सायदै होलान । फोटो भन्ने बितिक्कै सेल्फी भन्ने जमाना आइ सक्यो । सानी नानीदेखि नानीकी ममी समेत सेल्फीमै रमाउन थालेका छन् । त्यसो त राम्रो मात्रै होइन जे जस्तो सुकै अबस्थामा पनि सेल्फी खिच्न माहिर हुनेहरुको समेत कुनै कमि छैन । यसले राम्रो भन्दा पनि नराम्रो असर पार्ने गरेको छ ।

सेल्फी खिच्ने मध्ये केहीले व्यक्तिगत प्रयोजनका लागि सेल्फी खिच्ने गर्छन । तर अनायास त्यस्ता सेल्फी सार्वजनिक भैदिन्छ र त अप्ठेरो पर्छ । आफैले मात्रै हेर्नका लागि खिचिएका सेल्फीहरु इन्टरनेटको संजालमा फैलिदा त्यसले भाइरल रुप लिने गर्छ । यसले फोटो खिच्ने मान्छेलाई त नराम्रो बनाउछ नै साथै फोटो हेर्नेलाई समेत अप्ठेरोमा पार्छ ।

कतिपय भने सेल्फीको धुनमा आफ्नो आसपासको बाताबरण/माहोल पनि ख्याल गर्दैन । ठूला दुर्घटना र बेदनामा समेत सेल्फी खिचेर रमाउने गरेको पनि हामीले देखेका छौ । कतिपयले भने ज्यानको पर्वाह नै नगरी सेल्फी मोह राख्ने गरेका पनि छन् जसले गर्दा कतिपयले ज्यान समेत गुमाएका छन् ।

सेल्फी कहाँ, कतिबेला र कसरी खिच्ने भन्ने कुनै मापदण्ड छैन तर यथार्थ र बस्तुगत कुराहरु भने बुझ्न जरुरी छ । कतिपयले आफ्नो निजी जीवन नियाल्न खिचेका सेल्फीहरु समेत सार्वजनिक भएका छन् । बाथरुममा खिचिएका सेल्फी होस् अथवा शारीरिक हाउभाउ बिगारेर खिचिएका सेल्फी नै किन नहोस यसले व्यक्तिगत जीवनमा नकारात्मक असर पार्छ । अरुले सोच्ने दृष्टिकोणमा नकारात्मकपन छाउछ । वास्तबमा यस्ता फोटोहरु आफैले हेर्नका लागि मात्र खिचेका हुन्छन ।

तसर्थ यस्ता आफ्नो व्यक्तिगत जीवनमा ठेस लाग्ने खालका सेल्फीहरु सकभर नखिचेकै राम्रो । खिची हालियो भने पनि आफुले हेर्ने बितिक्कै डिलिट गर्दा राम्रो । हेर्नुहोस् यो १५ सेल्फी जसमध्ये कुनै देख्ने बितिकै हासो उठ्छ त कुनै देख्ने बितिकै हैट भन्नु हुनेछ ।

selfy15

selfy14

selfy13

 

selfy12

selfy11

selfy10
selfy8

selfy7

selfy6

selfy9

 

selfy5

selfy2

selfy4

selfy3

selfy1

selfy

यो पनि 

सेल्फी खिच्नु अघि ध्यान दिनुपर्ने १३ कुरा

Loading...

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ

Loading...